Já a podnikat? Nikdy! aneb člověk míní a život mění

autor: | 5. 3. 2018 | Život | 0 komentářů

Dítě z podnikatelské rodiny

Před 7 lety 🙂

Když se dívám zpět, přibližně 6, 7 let, tak se musím usmívat. Tou dobou, a i dříve, u mě vítězila nechuť k podnikání a měla jsem i dost pádný důvod. Oba moji rodiče totiž společně podnikají. Výsledkem toho bylo, že jsem celý život viděla do zákulisí podnikání a moc se mi to nelíbilo, to mi věřte.

Jako dítě jsem si svých rodičů moc neužila a většinu času jsem je viděla vystresované a unavené. Protože pracovat do 2 ráno byl a je pro ně doteď standart. Takže přirozeným výsledkem bylo, že jsem brala za dané, že podnikání by mě jen stresovalo, nemohla bych žít jak chci a ani na chvíli vypnout či nedejbože jet na dovču.

Po studiích jsem si tedy začala hledat klasickou, stabilní práci. Naštěstí jsem ale velice citlivá osoba a v korporátu jsem vydržela půl rok a úplně mi to stačilo. Pak jsem otěhotněla a věděla jsem, že do klasického zaměstnání už se nevrátím. Cíl byl tedy jasný.

Najít to, co mě baví a začít podnikat.

Otevřená mysl a neúnavný mozek mi dovolily od doby těhotenství vše kolem sebe nasávat. Díky tomu jsem se naučila pracovat s Wordpressem, Youtubem, natáčet videa, psát články a dokonce háčkovat! Poté se objevila možnost vytvořit jedinečný projekt – Vzdělávací centrum pro děti a rodiče Chytrulky. Během rozbíhání Chytrulek a jejich provozování jsem se naučila neskutečně mnoho, také jsem poznala úžasné lidi, silné, chytré, vtipné a krásné mámy :).

V té době jsem překračovala zónu komfortu snad na denní bázi a doteď jsem s tím nepřestala. Během pár měsíců jsme si otevřeli eshop s dřevěnými hračkami, takže to znamenalo další vzdělávání – jak tvořit reklamy, jak pracovat s FB a budovat si fanouškovskou základnu, jací dopravci jsou ti nej a mnoho dalšího. Bylo to neskutečné, co jsem se za 2 roky dokázala naučit!

I přes všechny snahy jsem však se vším skončila a nechala si jen Jazykovou školu Cooltio.  Vše ostatní vyžadovalo větší finanční i časovou investici, kterou jsme si nemohli dovolit. O tom, jak jsem se pak dostala k PPC reklamám píši v Našem příběhu.

Podnikat lze i jinak

Ale proč vám tohle vše povídám? Protože vidím, že podnikání je možné dělat i tak, aby vás to bavilo a neničilo. Jen se dívejte kolem, hledejte možnosti, čtěte vše co vám přijde pod ruku a zní alespoň trochu zajímavě. Proč? Protože jen tak narazíte na to, co je určeno pro vás. Samo to nepřijde. Musíte hledat, být otevřeni novým možnostem. Také ignorujte negativní lidi, kteří vás b udou od všeho odrazovat. Když to neuděláte, tak bude mnohem těžší zůstat s otevřenou myslí.

Já bych teď neměnila ani za nic, ale kdybych svému minulému já řekla – „Polčo, představ si, že budeš pracovat z domu, budeš si vytvářet svůj vlastní rozvrh a skvělevydělávat při práci, co tě bude bavit. Přitom budeš moct po třetí hodině vyzvedávat dceru a plně se jí věnovat.“ Haha! Řekla bych jí, ať nekecá blbosti, že za takové peníze musí člověk makat 14 hodin denně v nějaké velké firmě.

Nikdo, NIKDO neví co bude, co vyjde, co bude fungovat. Pouze vaše intuice vám napoví, jakým směrem se dát a tu poslouchejte co nejvíce. Pro ženy to bude jednodušší, pro muže těžší, ale to nevadí, i vám mužům se to může podařit, věřím ve vás ;). Jak jste se k podnikání dostali vy? Nebo co vám brání s ním začít?

<h5>Polina Ševčíková</h5>

Polina Ševčíková
Mentorka autentického businessu. Se mnou vytvoříte fungující business strategii a úžasné kampaně založené na vaší jedinečnosti. Příběh naší online rodinky si můžete přečíst zde >>
Žádné komentáře
Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

Zamiluj se do svých prodejů

Zamiluj se do svých prodejů

Víte, co je nejpodstatnější v podnikání? Mít dokonalý vymazlený web, emailing, brand, ovládnutí sociálních sítí? Já...

Pin It on Pinterest