Jak si žije rodina markeťáků

autor: | 11. 2. 2018 | Život | 4 komentáře(ů)

Práce jsou různé, ale život máme jen jeden a když ho jen přežijeme, tak co nám zůstane? Když se nebudeme těšit na svého partnera, práci a děti, proč jsme o to vše tak usilovali? Kde se to zlomilo a jak by to šlo napravit? Naše cesta byla dlouhá a kostrbatá, ale i malé krůčky se počítají.  Třeba, když byla Emma malá a já už nezvládala řešit jen plínky, kojení a uspávání, tak jsme s Míšou vymysleli páteční dopoledne. Během takového dopoledne jsem hned v osm ráno odešla z domu a vracela jsem se na oběd a Míša byl s malou doma. Chtěl mít doma šťastnou ženu a přitom vyhrál i on s Emmou, protože díky tomu mohli být spolu sami a také se na sebe napojit a být si blíž.

Když teď někde řekneme, že pracujeme spolu, víte jaká je první reakce? “A to se nezabijete?”. Tak teď celému širému ustaranému světu hlásíme – ne, nezabijeme se a dokonce naopak, jsme strašně šťastní, že to tak konečně máme. Cesta k tomuto cíli byla nelehká, ale jsme za to také rádi, protože si toho alespoň umíme opravdu vážit.

Nevím, možná jsme výjimka, možná taky ne, ale vždy jsme to tak měli. Už od 17 jsme nejen partneři, ale i nejlepší kamarádi a nebojíme se říkat si vše – to hezké i to horší. A i přesto, nebo spíše, díky tomu, se i po 14 letech stále nachytáváme u toho, že se snažíme spolu trávit co nejvíce času a využíváme k tomu každou volnou chvíli a proto jsme vždy trpěli, když jsme nemohli být jako rodina spolu a Míša byl často pryč.

A jak to tedy máme teď?

Ráno má Míša nastaven budík na sedmou. Já ho vždycky periferně slyším zvonit, ale….objímá mě Emma nebo já ji a jakmile bych otevřela oko, tak by se vzbudil i Viki v břiše a začal by svoji ranní rozcvičku. Takže se zase propadám do spánku. Za půl hodiny už nás ale jde fakt budit. Je to náročný úkol, to mi věřte :). Emmu z té postele ale vytáhne a mě tedy jen občas. Bohužel trpím na těhotenskou nespavost, takže se často potřebuji ještě alespoň trochu dospat.

Po klasických ranních peripetiích jako je výběr snídaně a neskutečně pomalé oblékání, jede s malou do školky a já se pomalu loudám snídat a pít čaj, často už u odborných článků nebo plánovacího diáře. Poté ještě vyvenčit psa a můžeme začít pracovat.

Sedáme ke svým počítačům a nebo, jestli potřebujeme vymyslet reklamní strategii pro klienta, tak k jednomu z počítačů. A potom začíná zábava. Otevíráme Adwords, Sklik nebo Analytics, díváme se do poznámek, co chceme ten den udělat a tvoříme. S plánováním své práce už jsme za ty roky hodně pokročili, proto já mám například diář, se kterým pracuji na denní/týdenní a měsíční bázi, kdy nejraději večer předtím nebo ráno u snídaně si určuji denní priority a posloupnost práce.

Když odbije jedenáctá, tak si často vzpomenu, že nemáme oběd, protože jsme se zase oba do té práce zažrali tak, že jsme si nevšimli jak ten čas utekl. Takže dovoz jídel to jistí a během oběda si dáme chvilku pauzu. Poté Míša pokračuje v práci a já také, pokud tedy nemusím jít na 3 hodiny spát, jako třeba dnes. No, nespavost a těhotenství to je něco, únavu nic nepřebije a když mozek nefunguje, tak stejně moc práce neudělám.

Kolem čtvrté vyzvedáme Emmu a odpoledne už je to rodinná klasika – venčení psa, kroužky, hraní a vaření doma. Poté večeře, válení, řádění na gauči a poté koupání, čtení a spát. Obvykle malá usíná kolem desáté a když ten, kdo ji uspává, neusne s ní, tak je to velký zázrak!

Co to je PPCčkař??

Je to hrozně zvláštní slovo a já si na něj musela pěkně dlouho zvykat. Naštěstí to ale není nadávka, naopak, jsem hrdá na to, že jím také mohu být. Co všechno jako PPCčkaři děláme? Je to takové tajemné povolání, že? Tak se na to pojďme podívat. Vytváříme například pro klienty strukturu reklamních kampaní, píšeme reklamy a vytváříme responsivní bannery pro obsahovou síť. K tomu jsme ale i analytici, protože určujeme dle statistik, co dál – do čeho více investovat a co je k ničemu. Jaké klíčové slovo je pro nás prioritou, a které si naopak už nezaslouží žádnou investici.

K naší práci patří i neustálé vzdělávání, protože svět PPC reklam se mění každý den. Neustále jsou nějaké novinky, vylepšení, změny, studie a další. Je potřeba si na to najít čas a číst si články, abychom byli stále v obraze a mohli tak klientům nabídnout to nejlepší a také stále růst a vyvíjet se.

Každý den je stejný a přitom jiný, ale důležité je, že je prožíváme, jsme přítomni v každém okamžiku a nesnažíme se jen přežít. Pokud to tak také máte, podělte se o tu svou milovanou denní rutinu, a pokud ne, zkuste si k tomu jednou večer sednout a popřemýšlejte, jak by to šlo změnit.

My Vám budeme držet palce a pokud budeme moci nějak usnadnit Váš život alespoň ve směru online marketingu a tvorby reklam, tak budeme rádi!

<h5>Polina Ševčíková</h5>

Polina Ševčíková
Mentorka autentického businessu. Se mnou vytvoříte fungující business strategii a úžasné kampaně založené na vaší jedinečnosti. Příběh naší online rodinky si můžete přečíst zde >>
4 komentářů
 1. Alena Harnová

  To je moc hezké, když máte takovou práci, že může být rodina pohromadě:-) Já to mám podobně a užívám si čas s dětmi, tedy hlavně na cestách:-) držte se a jen takhle dál:-)

  Odpovědět
  • Polina Ševčíková

   Děkujeme 🙂 také z toho máme radost a nechceme to měnit ani za nic.

   Odpovědět
 2. Dana Hanousková

  Poli, také se nám s manželem diví, že pracujeme spolu 🙂 a pak ten údiv, že jsme spolu 20 let 🙂

  Odpovědět
  • Polina Ševčíková

   To jsem moc ráda, že nejsme jediní “divní” 😀

   Odpovědět
Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

Zamiluj se do svých prodejů

Zamiluj se do svých prodejů

Víte, co je nejpodstatnější v podnikání? Mít dokonalý vymazlený web, emailing, brand, ovládnutí sociálních sítí? Já...

Pin It on Pinterest